Na skok do Olomouce

14. march 2018 at 17:19 | violetnikol
Předminulý týden jsem měla příležitost navštívit Olomouc, historické město plné nejrůznějších památek, které určitě stojí za to prozkoumat. Nezahálela jsem a i přes velmi mrazivé počasí nafotila pár fotek z míst a expozic, které jsme během celého dne stihli projít..


Čti dál ↓


Vyrazili jsme brzo ráno a první komplikace nastaly hned ve vlaku - místa byla označená úplně jinak, než nám bylo oznámeno, a tak jsme čtvrtinu cesty strávili hledáním volných sedadel Nakonec se ale vše vyřešilo a my za necelou hodinu stáli na olomouckém hlavním nádraží.


První zastávka byla v Muzeu umění, kde jsme se zúčastnili komentované prohlídky výstavy již zesnulého umělce Jozefa Jankoviče, který skrze svá díla vyjadřoval své myšlenky a pocity z dob totality.


Většina děl byla prostorových, nejčastěji v podobě soch. Z některých komentářů běžel mráz po zádech.


Zajímavé také byly použité materiály, se kterými Jankovič tvořil. Od plastu, přes dřevo až po slitiny. Celkové rozmístění a dojem z celé výstavy byl dle mého názoru skvělý a hodil se do prostředí muzea.


Cestou do Arcidézního muzea, kde probíhala výstava barokních a renesančních děl, jsme se zastavili v několika barokních a gotických kostelech. Nejzajímavější mi asi přišel kostel sv. Mořice, který je na kraji náměstí a hned vedle něj je postavené nové nákupní centrum - zajímavá kombinace staré a moderní architektury.
Na fotce je ale zachycen kostel sv. Michala, jelikož jeho interiér a výzdoba byla doslova božská.


V Arcidézním muzeu pak probíhalo několik expozic najednou. Nejvíce objektů bylo z období středověku, na několika místech ale byly další práce Jozefa Jankoviče. Myslím, že v takovém kočáru by se chtěl projet každý


Moc se mi líbila také obrazárna, která doslova vybízela k fotce.


Pokud chcete zajít v Olomouci na dobrou kávu do útulného prostředí, rozhodně doporučuji kavárnu Café La Fée. Je ve francouzském stylu a její celkový dojem vám určitě učaruje.


Celodenní chození po městě v -16°C bylo vyčerpávající, ale stálo to za to. Domů jsem si krom skvělého zážitku odvezla i nějaké letáčky z muzea a taky plakát, který mi teď zdobí stěnu pokoje.

Byli jste už také někdy v Olomouci? A pokud ne, chtěli byste toto město navštívit? Podělte se o své názory v komentářích, jako vždy si je ráda přečtu


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Markét.:) Markét.:) | Email | Web | 15. march 2018 at 18:09 | React

Moc krásné fotky :) já v Olomouci ještě nikdy nebyla :D :)

2 Džejní Džejní | Web | 17. march 2018 at 10:41 | React

Olomouc som este nenavstivila a teda priznam sa, musela som si ho vyhladat na mape, aby som vedela, kde sa vobec nachadza :D moje vedomosti z geografie zjavne nie su uplne najlepsie :D
do muzei nechodim az tak rada, ale tato Jankovicova (prve 4 fotky) vyzera z tych fotiek celkom zaujimavo. ale napriklad barok a renesanciu a take tie ozdobene vozy a tmave obrazy prilis v laske nemam, pride mi to take az prilis jednoliate, nezaujimave.

3 Elis Elis | Web | 17. march 2018 at 16:32 | React

Překrásné fotky, určitě jsi si to moc užila :)
V Olomouci jsem párkrát byla a moc se mi tam líbilo :3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

---