Já a jóga

20. july 2017 at 18:07 | violetnikol
Hezký slunný den všem,
v dnešním článku bych se s vámi podělila o mé zkušenosti s jógou, zda mi pomáhá a co je pro mě základem. V období letních prázdnin mám poměrně dost času pro sebe (i když strávím většinu dne na brigádě) a asi jako každoročně se spolu se začátkem prázdnin vzkřísí moje snaha o to začít se sebou pravidelně něco dělat..


Čti dál ↓

Jógu jsem ale začala dělat už před prázdninami a to proto, že mě jednoho rána tak moc bolely záda, že jsem šla i za doktorkou, aby mi na to něco předepsala.

Teď o prázdninách cvičím každý den (ráno/večer), jinak alespoň 3x do týdne. A rozdíl je znatelný. Už tak nějak odjakživa jsem málo flexibilní, skoro nenatáhnu nohy a nedosáhnu si ani na špičky prstů. Mým cílem tedy bylo nejen zlepšit svoji situaci s bolavými zády, ale být i více flexibilní.

Cvičím asi přes měsíc a s každým dalším tréninkem se posouvají i mé hranice. Nohy sice ještě úplně nenatáhnu, ale dostanu se mnohem dál než předtím. Navíc, když ráno svítí sluníčko a vy si u toho pěkně zacvičíte, jste pak mnohem více probuzení a naladění na den. Takže jógu vřele doporučuji!

CO CVIČÍM

Mnoho lidí se cvičením ani nezačne, protože jim připadá nudné a dlouhé. Ale opak je pravdou. Níže jsem vybrala několik videí, podle kterých cvičím, jsou v délce od 10-25min a podle mě je to mnohem více zábavné a motivující, když vám někdo konkrétní předcvičuje a ještě vás u toho povzbuzuje.

Další častou výmluvou je: "Na to musím chodit do fitka a za to se mi platit nechce." Blbost. Cvičit se dá i doma a videa, která jsem zde přidala jsou jasnou ukázkou.

-
Nejraději asi cvičím s Adriene, je mi sympatická a její videa jsou velmi pestrá.


Cvičení skvělé během dne, kdy se cítíte unavení a potřebujete "dobít baterky".


Asi moje nejoblíbenější cvičení na ráno ♥


Tohle video mi pomohlo s mými problémy se zády.


Cvičení na večer, skvěle vás připraví na spaní.

Mně osobně se hodně líbí ta pestrost videí, na Youtube je jich spousta a každé je vhodné na něco jiného, vybere si každý.

S ČÍM CVIČÍM

Popravdě, na jógu nepotřebujete v podstatě nic, veškeré věci buď už máte doma, nebo se dají snadno nahradit. Já, jelikož jsem chtěla sama sebe motivovat, jsem si pořídila několik "extra" pomůcek, se kterými se mi lépe cvičí.


V Tescu jsem si koupila karimatku (asi 150,- Kč), je měkká a pružná. Lahev mám z nejnovějšího vydání časopisu Elle (byla k časopisu jako dárek).


Na Vintedu jsem si od jedné slečny koupila sadu oblečení, ve kterém se cítím pohodlně a na jógu se mnohem více těším.

A to je vše! Jak už jsem říkala, jógu mohu doporučit všem, tréninky jsou zábavné, nejsou dlouhé a na jejich cvičení nepotřebujete skoro nic. Doufám, že se vám článek líbil a možná některé z vás namotivoval k tomu jógu alespoň vyzkoušet. Budu se na vás těšit u dalšího článku ♥

edit: Jóga mi také pomohla s některými psychickými problémy. Jelikož je cvičení propojené s dýcháním a celkově s vaší myslí, tak nějak vás to naučí se o sebe více starat a přemýšlet nad sebou. Když mám před sebou náročný den a zacvičím si, je pro mě ten den pak hned lepší. A naopak, když si po náročném dni zacvičím, zbavím se stresu a nechám za sebou nepříjemné věci, které mě ten den tížily.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Linda Linda | Email | Web | 20. july 2017 at 22:09 | React

Jak jsem tak četla, tak to asi hned zítra zkusím. Mám také problémy se zády a ráda bych začala cvičit něco jiného než jen dřepy a takovou tu klasiku. A tohle mi přijde o dost lepší.
Napsala jsi pěkný motivační článek :)

2 Denia Denia | Web | 21. july 2017 at 15:30 | React

Já jsem jógu zkoušela ve škole a musím říct, že to je zajímavý typ sportu a určitě hodně účinný :-). Možná ji někdy začnu sama s YT cvičit. Ty výmluvy si napsala naprosto přesně, ale kdo chce, nemusí do fitka chodit ani utrácet žádné peníze :-).

3 Wnaty Wnaty | Email | Web | 22. july 2017 at 23:12 | React

Inspirativní článek, snad bych to i zkusila :-).

4 Andey Andey | Web | 23. july 2017 at 15:19 | React

Já jógu doporučuji všem. Minulé léto jsem s kamarádkou zkusila hot jógu - nezapomenutelný zážitek - a ve škole jí budu mít jako tělocvik.
Úplně souhlasím, že jsi mnohem víc ohebná, ale po psychické stránce je to naprosto skvělé. Jednou jsem měla takové těžší období s jedním člověk a chybělo trochu a já ho nakopala a jóga mi opravdu pomohla.

5 violetnikol violetnikol | Web | 24. july 2017 at 15:40 | React

[1]: [2]: [3]: [4]:
Jsem ráda, že jste tu některé napsaly i vlastní zkušenosti a nebo nezahodily tu šanci to vyzkoušet. Děkuji za pozitivní ohlasy a vaše zážitky, udělalo mi to radost ♥

6 Lenide Lenide | 1. august 2017 at 19:01 | React

Ja som ju vyskúšala minulé leto. Snažila som sa cvičiť každý deň ale po čase ma to prestalo baviť. Lebo som mala len 3 videá v slovenčine. Hľadala som aj iné v češtine/slovenčine a našla som česky ale vôbec sa mi nepáčil hlas tej ženy... O:-) a ani ostatné videá sa mi nepáčili a anglicky som nechcela...A to dýchanie mne osobne nepomáhalo...stále mi pri tom behali myšlienky k nepríjemným veciam. Takže som s tým prestala.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

---